Tvorca loga MHK Kežmarok: Nech si kežmarskí hokejisti plnia svoje sny. Mne sen padol, keď nedostavali štadión

Opätovný vstup MHK Kežmarok na hokejovú mapu Slovenska bolo potrebné zastrešiť aj novým logom klubu. O to sa postaral grafik Gabriel Jakubkovič, ktorý pre nás vytvára aj ďalšie potrebné grafické prvky.

Ako dlho trvala príprava loga od prvej myšlienky v hlave až po finálnu podobu?

Začnem úplne prvou myšlienkou, ktorú som aj zrealizoval. Bolo to hrozné, ani sám nechápem, ako mi napadla taká myšlienka – anjel s lukom, ktorý strieľa hokejku. Bola to úplne prvoplánová myšlienka bez hlbšieho významu. Najprv sa mi to pozdávalo, no po prediskutovaní som si povedal, že to je fakt, ako sa v dnešnej dobe hovorí, „trash“, teda odpad.

Neskôr, keď som sa už zamýšľal nad tým hlbšie, obkukával logá iných tímov tak u žiadneho som nepostrehol rytiera. Keďže viem, že Kežmarok je kráľovské mesto tak som si rýchlo (kým som mal nápad v hlave) otvoril Wikipédiu, aby som sa uistil o správnych informáciách. Tak vyšiel návrh, ktorý bol aj schválený.

Rytier s krídlami a pukom. Mne sa tento návrh nepozdával a tak som pripravil ešte ďalšie dva návrhy, ktoré boli spracované viac do detailov. Neskôr, potom ako som diskutoval s marketingovým manažérom klubu, sme sa zhodli, že ten prvý návrh bude super a tak sme sa pustili do finálnych úprav.

Logo sme upravovali do finálnej podoby vyše týždňa, aby to malo spojitosť s mestom, hokejom a klubom. Ak mám opísať logo, tak krídla, ktoré má rytier namiesto chochola znázorňujú symboliku s anjelom mesta. Rytier alebo prilba rytiera má ukázať na to, že hráči bojujú za svojho kráľa, za svoje mesto, za svoj tím tak, ako to bolo kedysi v dávnych časoch. Na spodnej časti, kde sa nachádza nápis, je puk, aby sa to spájalo aj s hokejom. A tak vzniklo logo a zároveň aj názov Kežmarskí rytieri.

Očakával si, že práve tvoje logo bude pri zrode staronového klubu?

Veril som tomu, že mám šancu. Keď sa mi ozvali na Facebooku ohľadom služby pripraviť pre nich logo, bol som nadšený a pripravený vytvoriť niečo, čo môže pomôcť kežmarskému hokeju k obnove.

Keď nastal ten deň rozhodovania medzi mojím logom a erbom mesta bol som neskutočne nedočkavý. Na jednej strane som sa tešil, že mám šancu posunúť sa o level vyššie, no na druhej strane som sa bál, že môžem sklamať a logo neprejde.

Našťastie mi prišla poobede správa, že moje logo bolo schválené. Pamätám si, ako som v práci vyskočil zo stoličky, s rukami na ústach, že mne sa to podarilo. Kolegovia vedeli o čo sa jedná a tešili sa so mnou, že som to dokázal a tak som sa posunul o level vyššie.

Okrem loga pripravuješ pre náš klub aj plagáty, permanentky, grafiky na Facebook a podobne. Čo sú hlavné znaky tvojej tvorby? Akého „motta“ sa pri príprave grafík držíš?

Ak by som to tak povedal, nemám určený žiaden hlavný znak svojej tvorby, pretože všetky grafiky, ktoré som spravil by boli rovnaké u každého, pre koho som robil grafiku.

Snažím sa robiť pre každého niečo originálne, niečo, čo daného klienta vystihuje, keďže to nemá vystihovať mňa, ale druhých. Ak by som mal nejaký svoj znak a ľudia by ho spoznávali tak by si len vraveli: „Opäť tento grafik. Nič iné pripraviť nevie, nemá žiadnu kreativitu?“ A o toto mi nejde.

Jedno hlavné „motto“, ktorého sa držím je od zakladateľa Stevena Jobsa – „Think diffefent and then again.“ Samozrejme sú tu aj ďalšie, ale toto je to najhlavnejšie, ktoré ma dokáže stále nakopnúť.

Klub už logo vďaka Tebe má. Máš v myšlienkach nejaké ďalšie nápady pre kežmarských rytierov, ktoré by si chcel zrealizovať?

Určite. Napríklad priniesť na Facebook stránku či Instagram viac života, tak ako to robia tímy v NHL. Určite by to chcelo časom aj nejakého fotografa, ktorý by fotil zápasy, prinášal na sociálne siete aj život hráčov keď nie sú na zápase, ale aj počas tréningu.

Zatiaľ mám len tieto veci v hlave keďže mám aj iné povinnosti, ale ak by som sa zamyslel, sledoval momentálne trendy, ktoré sa týkajú hokeja, určite by som ich rád priniesol do Kežmarku.

Ďakujem za skvelú príležitosť byť aj takto súčasťou obnovy kežmarského hokeja, verím, že sa to rozbehne a či už seniori alebo deti si budú hokej užívať a plniť si svoje sny, keďže mne tento sen padol po tom, čo nedostavali štadión. Tak aspoň budem teraz fanúšikom! #kezmarokdotoho

Start a Conversation

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *