Domácu premiéru Kežmarčania zvládli

V prvú októbrovú sobotu sa kežmarskí rytieri predstavili na domácom ľade v rámci 3. kola II. hokejovej ligy.

Ich súperom bola Gelnica, ktorá, rovnako ako Kežmarok v prvom zápase ťahala za kratší koniec. Zápas sa začal z ostra, v prvých piatich minútach boli vylúčení hráči hostí i domácich. Na radosť Kežmarčanov prvý gól do siete Gelnice na seba nenechal dlho čakať a v 8. minúte sa presadil Jozef Ištocy. O minútu neskôr už bolo 2:0 pre rytierov, opäť zásluhou Ištocyho. Hra sa vyrovnala, Gelničania mali niekoľko možností, ale domácich podržal brankár Anovčin. Až v 15. minúte sa skóre zmenilo, za hostí znížil Laškody.

Druhá tretina sa začala vylúčením domáceho hráča a následným využitím presilovky. Na 2:2 vyrovnal Lapšanský. Avšak v rozpätí troch minút sa hostia presadili zásluhou Chmeľa a Lapšanského v dvojnásobnej presilovke ešte dvakrát a razom viedli 4:2. Tento stav trval však len minútu, Kežmarčania sa vrátili do zápasu v 30. minúte zásluhou gólu Smolena. Nervozitu na ľade podčiarkovali časté vylúčenia, ktoré v 34. minúte zahrali do karát domácim. Chybu v útoku hostí využil Huszárik a vyrovnal na 4:4.

Posledná časť hry sa niesla vo vyrovnanom tempe, oba tímy mohli strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale brankári – domáci Anovčin aj hosťujúci Just – boli proti. Nakoniec sa z piateho gólu ako prví tešili domáci, v 53. minúte to vyšlo opäť Smolenovi. V závere stavili hostia všetko na jednu kartu, odvolali brankára, čo domáci využili a do prázdnej bránky zvýšil na konečných 6:4 Huszárik.

Kežmarčania tak víťazstvom i výkonom dali zabudnúť na nešťastný prvý zápas v Trebišove a s mierne doplneným kádrom si pripísali na svoje konto prvé tri body proti tímu, s ktorým v minulej sezóne nezískali ani bod.

Najbližšie sa Kežmarčania predstavia v Sabinove (12. októbra) a ďalší domáci zápas odohrajú v sobotu, 19. októbra o 17.30 hod. proti HK Bardejov.

II. liga seniorov – 3. kolo:
MHK Kežmarok – HC Rebellion Gelnica 6:4
(2:1, 2:3, 2:0)

Góly: 8. Ištocy (Ľubimov, Wesselényi), 9. Ištocy (Huszárik), 30. Smolen, 34. Huszárik, 53. Smolen (Wesselényi), 59. Huszárik (Pisarčík, Ištocy) – 15. Laškody, 23. Lapšanský, 26. Chmeľ, 29. Lapšanský

Vylúčení: 12:10, naviac Gross (Gelnica) 10 min. Presilovky: 0:2. Oslabenia: 2:0

MHK Kežmarok: Anovčin – Leško, L. Svitana, Tomeček, Zavalniuk, Jarembák, Smolen, Ištocy, Pisarčík, Huszárik, Kopkáš, Jankura, Liubimov, Wesselényi, Zwick, Hohol. Tréner: Milan Jankura, st.